מוכנים לחירום: חפ"ק ויחידת חילוץ ניידים נחנכו באלעד

מוכנים לחירום: חפ"ק ויחידת חילוץ ניידים נחנכו באלעד
תאריך: 22/02/2018

​מוכנים לחירום: חפ"ק ויחידת חילוץ ניידים נחנכו באלעד
קודם לטקס התקיים דיון בהשתתפות אלוף פיקוד העורף וראש העיר
אלעד מוכנה לחירום: השבוע, במהלך ביקור של מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי, נחנכו חדר פיקוד קדמי (חפ"ק) וגרור סער לחילוץ ניידים, כחלק מההיערכות העירונית לשעת חירום. קודם לכן התקיימה ישיבה משותפת בה השתתף ראש העיר הרב ישראל פרוש, בכירי העירייה, מפקד מחוז ירושלים והמרכז אל"ם שלומי בן מוחה, נציגי ענף אוכלוסיה של מחוז ירושלים והמרכז, ונציג רשות החירום הלאומית (רח״ל).
במהלך הביקור הציגו בכירי העירייה את תחום הביטחון בשגרה ובחירום ואת תכנית ההתגוננות האזרחית.
כמו כן, דנו הנוכחים בסוגיית היערכות המועצה להפעלת מטה החירום העירוני, תוך ניהול ותאום המשך הרציפות התפקודית בתחומי המזון, אספקת דלק, תחבורה, משק, מפעלים חיוניים, תקלות חשמל, שיתוף פעולה עם ארגוני החירום, אספקת שירותים חברתיים, טיפול בפרטים ובקהילות.
במהלך הביקור כאמור נחנך החפ״ק אשר ניתן לעירייה מטעם הפיקוד שמטרתו לנהל אירועים מהשטח.
ראש העיר הרב ישראל פרוש אמר כי "בשנים האחרונות תרגלנו לא מעט פעמים בעירייה את המוכנות לחירום, תוך הישענות לא מועטה על מערך התנדבותי הקיים בעיר חרדית, כשאנחנו שמים דגש על מוכנות מוקדמת". כמו כן הוא הציג את נתוני האירוח שהיו באלעד, במהלך מבצע צוק איתן, כאשר מאות משפחות מדרום הארץ הגיעו להתארח בעיר.
מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי:פעילות המועצה היא אבן היסוד למתן תחושת הבטחון לתושביה. המפתח להתנהלות נכונה של רשות בשעת חירום היא בהכנות לחירום. רשות שתשכיל לעשות זאת, תדע לשמור על הרציפות התפקודית ותגן על חוסן תושביה. ניכר כי העירייה מממשת את האחריות שלה בתחום זה".